Dnia 2024-01-12 20:00 na stadionie Estadio Ramón Sánchez Pizjuán odbyło się spotkanie Sevilla vs Alaves: 2-3

W ostatnim meczu ligowym pomiędzy drużynami Sevilla i Alaves doszło do zaciętej rywalizacji, która zakończyła się wynikiem 2-3 na korzyść Alaves. Spotkanie odbyło się w ramach 20. kolejki La Ligi na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán. Wynik na przerwę wskazywał na prowadzenie Alaves 0-2, a ostateczny rezultat został ustalony po pełnym czasie gry.

Emocjonujące starcie na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán zakończone wynikiem 2-3

Mecz pomiędzy drużynami Sevilla i Alaves okazał się prawdziwą ucztą dla fanów piłki nożnej. Już od pierwszych minut obie drużyny zaprezentowały wysoką intensywność gry i determinację w dążeniu do zwycięstwa.

Gospodarze nie zdołali zdobyć bramki w pierwszej połowie, a to Goście udokumentowali swoją przewagę dwiema bramkami. N. Tenaglia otworzył wynik już w 26. minucie, a do przerwy Carlos Vicente podwyższył prowadzenie Alaves na 0-2.

W drugiej połowie rywale zdołali odrobić straty, dzięki bramkom Rafa Mira i L. Ocamposa, doprowadzając do remisu 2-2. Atmosfera na stadionie była niesamowicie gorąca, a kibice nie mogli oderwać wzroku od boiska.

Jednakże emocje sięgnęły zenitu, gdy w doliczonym czasie gry Rubén Duarte strzelił trzeciego gola dla Alaves, ustalając wynik meczu na 2-3.

Spotkanie obfitowało także w kartki, zarówno żółte, jak i czerwone. Obie drużyny musiały radzić sobie z ostrym faulowaniem i agresywnymi zachowaniami, co wpłynęło na ostateczny wynik.

Sevilla musi teraz skupić się na kolejnych meczach, mając na horyzoncie starcia z Getafe, Gironą i Osasuną. Natomiast Alaves będzie zmierzało się z Athletic Club, Cadiz i Almerią.

To zdecydowanie był wieczór pełen emocji i niespodzianek, który na długo pozostanie w pamięci zarówno kibiców, jak i samych zawodników.