Getafe - Sevilla, wynik spotkania 0-1

W ostatnim meczu La Ligi pomiędzy Getafe i Sevillą to Sevilla wyszła zwycięsko, pokonując rywali 1-0. Spotkanie to odbyło się na Estadio Coliseum w ramach 30. kolejki ligowej. Choć wynik na przerwę wskazywał na prowadzenie Sevilli, to ostateczne zwycięstwo zostało przypisane drużynie gości. Mecz miał miejsce 3 dni temu, 30 marca o godzinie 13:00.

Relacja z meczu piłki nożnej pomiędzy Getafe a Sevillą

W dniu 30 marca 2024 roku na Estadio Coliseum odbył się zacięty mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Getafe i Sevilla, w ramach 30. kolejki La Ligi. Sędzią głównym spotkania był Javier Iglesias Villanueva z Hiszpanii.

Atmosfera na stadionie była niesamowicie napięta, a kibice obu drużyn gorąco dopingowali swoich ulubieńców na każdym kroku. Zarówno Getafe, jak i Sevilla, wyszły na murawę z determinacją w oczach, gotowe do walki o zwycięstwo.

Mecz rozpoczął się dynamicznie, a już w 5. minucie Sergio Ramos strzałem głową zdobył bramkę dla Sevilli, ustalając wynik na 0-1. Getafe starało się odpowiedzieć, jednak defensywa gości była dobrze zorganizowana, a bramkarz nie dawał za wygraną.

W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka, a Sevilla utrzymała prowadzenie do przerwy. Po zmianie stron obie drużyny walczyły zaciekle o każdą piłkę, co skutkowało wieloma faulami. Sędzia nie omieszkał ukarać zawodników żółtymi kartkami za agresywne zachowanie.

Óscar Rodríguez z Getafe otrzymał żółtą kartkę w 43. minucie, a jego kolega z drużyny Diego Rico dołączył do niego z podobnym ostrzeżeniem w 88. minucie. Na stronie Sevilli kartki obejmowały graczy Kike Salas (21'), Boubakary Soumaré (36'), Nemanja Gudelj (74'), Isaac Romero (88') oraz Marcos Acuña (88').

Ostatnie minuty meczu były pełne emocji, a piłkarze obu drużyn starali się wykorzystać każdą okazję do strzelenia bramki. Jednak wynik nie uległ zmianie, a Sevilla wygrała 1-0. Mimo zażartej rywalizacji na boisku, fair play zostało zachowane, a żadna z drużyn nie zdołała zdobyć kolejnego gola.

Getafe zakończyło mecz z dwiema czerwonymi kartkami, jednak szczegóły dotyczące zawodników nie zostały podane. Sevilla również zakończyła spotkanie z pełnym składem, co dało im cenny triumf w wyjazdowym starciu.

Po rozgrywkach z Getafe, obie drużyny mają trudne mecze przed sobą. Gospodarze zmierzą się z zespołami Rayo Vallecano, Real Sociedad i Almeria, natomiast Sevilla czekają starcia z Las Palmas, Mallorcą i Realem Betis. Czy ta wygrana da Sevilli dodatkowy zastrzyk pewności siebie do kolejnych spotkań? Czas pokaże.