Sevilla kontra Getafe, wynik meczu: 0-3

W najnowszym starciu w ramach hiszpańskiej La Liga drużyna Sevilla podejmowała Getafe w swoim domowym Estadio Ramón Sánchez Pizjuán. Mecz zakończył się zaskakującym wynikiem 0-3 na korzyść gości, którzy już do przerwy prowadzili 0-2. Wydarzenia z tego starcia z pewnością wstrząsnęły fanami obu drużyn i wpłynęły na sytuację w lidze.

Mecz pomiędzy drużynami: Sevilla vs Getafe - Relacja

17 grudnia 2023 roku na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán odbył się mecz pomiędzy drużynami Sevilla i Getafe. Spotkanie należało do 17. kolejki La Liga i przyniosło emocje i zaskakujące wyniki.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, gdy już w 5. minucie Borja Mayoral zdobył pierwszego gola dla drużyny Getafe, wykorzystując zamieszanie w polu karnym. Sevilla atakowała, próbując odrobić straty, lecz defensywa gości trzymała się mocno.

Na 37. minucie Jaime Mata podwyższył prowadzenie dla Getafe, wykorzystując świetne dośrodkowanie M. Greenwooda. Sevilla próbowała odpowiedzieć, lecz brakowało im skuteczności w ostatnnieczym fragmencie boiska.

W drugiej połowie, mimo zacieśnienia gry ze strony gospodarzy, to drużyna Getafe była skuteczniejsza. M. Greenwood ustalił wynik meczu na 0-3 w 80. minucie, dając swojej drużynie komfortową przewagę na koniec spotkania.

Sevilla nie tylko nie zdołała odrobić strat, ale również zakończyła mecz z trzema żółtymi kartkami - Marko Dmitrović (4'), Nemanja Gudelj (77') i Ivan Rakitić (86') zostali ukarani przez sędziego Juan Luisa Pulido Santana. Goście również otrzymali trzy żółte kartki - Luis Milla (12'), Gastón Álvarez (24') i Jaime Mata (90').

Warto również zwrócić uwagę na to, że żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki. Oba zespoły zagrają w kolejnych meczach przeciwko silnym rywalom - dla Sevilli będą to Granada CF, Atletico Madrid oraz Athletic Club, natomiast Getafe zmierzy się z Atletico Madrid oraz Rayo Vallecano.

Spotkanie na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán zakończyło się wygraną gości 0-3, pozostawiając kibiców Sevilli oraz ekspertów w szoku. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a emocje sięgały zenitu. Mecz dostarczył wiele emocji i z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich, którzy mieli okazję go obejrzeć.