Spotkanie pomiędzy Sevilla oraz Celta Vigo dnia 2024-03-17 13:00 na stadionie Estadio Ramón Sánchez Pizjuán - 1-2

Wczoraj, 17 marca 2024 roku, na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán odbył się emocjonujący mecz pomiędzy Sevillą a Celtą Vigo w ramach 29. kolejki La Ligi. Sevilla prowadziła 1-0 na przerwę, ale ostatecznie to Celta Vigo wyszła zwycięsko z tego starcia, pokonując gospodarzy 2-1.

Relacja z meczu Sevilla - Celta Vigo

Wczoraj na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán odbył się zacięty pojedynek pomiędzy zespołami Sevilla i Celta Vigo. Mecz, który wzbudzał ogromne emocje, rozpoczął się o godzinie 13:00 w ramach 29. kolejki La Ligi.

Gospodarze z Sevilli wyszli na boisko z determinacją, co szybko zaowocowało bramką strzeloną przez Youssefa En-Nesyriego w 18. minucie. Zespół prowadził 1-0 do przerwy, jednak druga połowa przyniosła wiele emocji.

W 72. minucie to goście, Celta Vigo, doprowadzili do wyrównania za sprawą Carlesa Péreza, który wykorzystał asystę Iago Aspasa. Mecz nabrał tempa, a ostatecznie to Celta Vigo wyszła zwycięsko z boiska, zdobywając kolejne dwa gole.

W 78. minucie J. Strand Larsen ustalił wynik na 1-2 na korzyść gości, pokonując bramkarza Sevilli. Mimo starań gospodarzy, nie udało im się odrobić strat, a Celta Vigo opuszczała boisko jako zwycięzca.

Emocje sięgnęły zenitu na trybunach, a kibice obu drużyn gorąco wspierali swoich ulubieńców. Spotkanie było pełne zwrotów akcji, a decydujące trafienia zapadły dopiero w drugiej połowie, co podtrzymało napięcie do samego końca.

Warto też wspomnieć o kartkach, które nie ominęły obydwu zespołów. Gospodarze z Sevilli otrzymali żółte kartki: Marcos Acuña, Sergio Ramos, Jesús Navas oraz Boubakary Soumaré. Z kolei zawodnicy Celty Vigo zachowywali się wzorowo i nie otrzymali żadnych kartek w tym meczu.

Naszymi oczami mogliśmy śledzić zażarte starcie na boisku, które w końcu zakończyło się zwycięstwem gości. Sevilla teraz będzie musiała podnieść się po porażce i przygotować się do kolejnych wyzwań, tj. mecze z Getafe, Las Palmas oraz Mallorcą. Natomiast Celta Vigo, pełna pewności siebie po wygranej, zmierzy się z zespołami Rayo Vallecano, Real Betis oraz Las Palmas.