Mecz Sevilla kontra Athletic Club, wynik 0-2

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Sevilla i Athletic Club zakończył się wynikiem 0-2 na korzyść gości. Po pierwszej połowie wynik to 0-1 na korzyść Athletic Club. Mecz odbył się na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán o godzinie 18:15 w ramach 19. kolejki La Liga.

La Liga: Sevilla 0-2 Athletic Club

Estadio Ramón Sánchez Pizjuán gościło emocjonujące starcie pomiędzy drużynami Sevilla i Athletic Club. Mecz odbył się w ramach 19. kolejki La Liga, a ostateczny rezultat to 0-2 na korzyść gości. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice zgromadzeni na trybunach czekali z niecierpliwością na pierwszy gwizdek sędziego José Sáncheza.

Początek meczu był bardzo wyrównany, obie drużyny starały się kontrolować środkową strefę boiska. Pierwsza bramka padła w 30. minucie, kiedy Mikel Vesga z Athletic Club popisał się precyzyjnym uderzeniem po asyście Ruíza de Galarreta. Gospodarze nie potrafili odrobić strat do przerwy, a wynik wynosił 0-1 na korzyść gości.

Druga połowa nie przyniosła oczekiwanych rezultatów dla drużyny Sevilla. W 76. minucie Aitor Paredes zdobył kolejną bramkę dla Athletic Club, zasłużenie podwyższając prowadzenie swojej drużyny na 0-2. Mimo desperackich prób, gospodarze nie zdołali zmienić wyniku.

W trakcie meczu padły również żółte kartki dla zawodników obu drużyn. Djibril Sow, Ivan Rakitić i Marcão z Sevilla oraz Raúl García z Athletic Club zostali ukarani przez sędziego. Niestety, emocje sięgnęły zenitu w 86. minucie, kiedy zawodnik Sevilla, Marcão, otrzymał czerwoną kartkę i został wyrzucony z boiska.

Po emocjonującym meczu, Sevilla musi teraz skupić się na kolejnych spotkaniach, gdzie zmierzy się kolejno z Alaves, Girona i Osasuną. Z kolei Athletic Club czekają starcia z Real Sociedad, Valencią i Cadiz. Mecz ten na pewno pozostawi wiele do przemyślenia dla obu drużyn, a kibice nie mogą się doczekać kolejnych emocji na boisku.