Mecz Celta Vigo - Sevilla zakończony wynikiem 1-1 na obiekcie Abanca-Balaídos

W niedzielnym starciu dwóch silnych drużyn La Liga, Celta Vigo podejmowała na własnym stadionie Sevillę. Mecz zakończył się remisem 1-1, a emocje trwały do samego końca. Gospodarze objęli prowadzenie przed przerwą, ale goście zdołali wyrównać i ostatecznie podzielili się punktami. Spotkanie odbyło się na stadionie Abanca-Balaídos o godzinie 17:30. Sędzią głównym tego starcia był Alejandro Hernandez z Hiszpanii.

Mecz sędziował: Alejandro Hernandez, Spain

Następne mecze dla Celta Vigo: Athletic Club, Valencia, Cadiz.

Następne mecze dla Sevilla: Arsenal, Real Betis, Real Sociedad.

Relacja meczu:

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Celta Vigo i Sevilla dostarczył kibicom wiele emocji. Na stadionie Abanca-Balaídos, obie ekipy zaprezentowały się z dobrej strony, mimo że ostateczny wynik był remisowy.

Po pierwszej połowie spotkania, Celta Vigo prowadziła 1-0 po trafieniu C. Starfelta w 22. minucie, który wykorzystał świetną asystę od Iago Aspasa. Sevilla nie zamierzała jednak wycofywać się z walki i kontynuowała nacisk na przeciwnika.

W drugiej połowie meczu, Sevilla zdołała wyrównać wynik za sprawą bramki Y. En-Nesyriego w 84. minucie. Mimo starań obu drużyn, wynik nie uległ już zmianie do końca regulaminowego czasu gry.

Spotkanie nie obyło się bez kontrowersji, gdyż sędzia Alejandro Hernandez musiał rozdać kilka żółtych kartek, a także wyrzucił z boiska Renato Tapię z Celtą Vigo po drugiej żółtej kartce, co znacząco wpłynęło na grę gospodarzy.

Obie drużyny zaprezentowały się z dobrej strony, jednak ostatecznie musiały zadowolić się punktem. Kibice mogą być pewni, że zarówno Celta Vigo, jak i Sevilla, będą walczyć o kolejne zwycięstwa w najbliższych meczach, mając na horyzoncie trudne starcia z innymi czołowymi drużynami.

Kolejne mecze tych zespołów zapowiadają się bardzo emocjonująco, a kibice z niecierpliwością oczekują na kolejne występy swoich ulubionych drużyn.